• به پایگاه اطلاع رسانی عزیز اکبریان خوش آمدید

11 اردیبهشت روز جهانی کارگر

کد خبر: 930203 زمان انتشار: 1393/2/3 12:38:19
11 اردیبهشت روز جهانی کارگر
11 اردیبهشت روز جهانی کارگر
پیام تبریک عزیز اکبریان به مناسبت روز جهانی کارگر

کارگران نقش اساسی در فعالیت‌های اقتصادی جامعه برعهده دارند. این قشر زحمتکش جامعه ما علاوه بر ایفای نقش پررنگ در کنار مدیریت و سرمایه برای گردش چرخ تولید در کشور، نقشی را نیز در جامعه به‌عنوان شهروند ایفا می‌کنند.
اهمیت نقش کارگر در روند توسعه کشورها به گونه‏ای است که یک روز را در تقویم جهانی به خوداختصاص داده است. کارگر ایرانی همواره با ایفای نقش خود سعی نموده است تا چرخ توسعه ایران از حرکت باز نماند.
یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر فرصت مناسبی است که از کارگران زحمت کش ، پر توان و تلاش گر که با همت والای خود چرخ صنعت و تولید را به گردش در می آورند و کار را عبادت و تلاش خود را در سرنوشت ملت و این مملکت موثر می دانند تجلیل و قدر دانی گردد.
کارگر واژه ایست که به هر دلیل مترادف آن در فرهنگ ما زحمت است. واژه ای که ازآن ارتزاق نان حلال و فرزندان پاک تداعی می شود. جامعه کارگری ایران اسلامی در طول دوران مبارزات انقلابی و نیز در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، غیرت دینی و انقلابی خود را به نمایش گذاشتند. نمونه بارز نقش آنان، اعتصاب کارگران شرکت نفت در دوران انقلاب بود و چه بسیار کارگران شریف و ایثارگری که در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی در جبهه‌های تولید زحمات طاقت‌فرسایی را متحمل شدند و هم مردانه در جبهه‌های جنگ با متجاوزان به کشور جنگیدند .
  از این رو امام خمینی (ره ) زندگی یک ملت را مرهون کار و کارگر دانست و امروز همه ما شاهد این هستیم حیات اجتماعی و اقتصادی کشور ناشی از خلاقیت ، تعهد و استعدادهای درخشان جامعه کار و تولید است و نقش ممتاز کارگران در تثبیت  کیان مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکوفایی اقتصادی و سایر عرصه ها انکار ناپذیر و فراموش ناشدنی است .
كارگران بازوان حركت هر جامعه‌اي به سوي رشد، تعالي و شكوفايي هستند بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه و بازوي هنرمند كارگران بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت رونقي دو چندان خواهد يافت.
به حکم وظیفه اینجانب نماینده و خادم مردم شریف کرج، فردیس،اشتهارد و آسارا ، این روز بزرگ را به همه کارگران زحمتکش ایران اسلامی و دیار عزیزمان بالاخص کارگران زحمتکش و خدوم استان سرافراز البرز که با اراده خود سهم بزرگی در استواری این استان و ایران اسلامی دارند تبریک عرض نموده و از خداوند سبحان برای آنان آرزوی بهروزی و سلامتی روز افزون را دارم .
منبع: روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی

روایت تصویری

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7