عزیز اکبریان نماینده مردم شریف کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی

زندگی نامه عزیز اکبریان

عزیز اکبریان در سال 1336در شهرستان هشترود از توابع آذربایجان درخانواده ای متدین ومذهبی دیده به جهان گشود،دوران کودکی را در زادگاهش سپری نمود،سپس برای ادامه تحصیل به همراه خانواده به شهرستان کرج مهاجرت نمود و مقاطع راهنمائی و دبیرستان را در محله مصباح پشت سر گذاشت.
 وی از بدو ورود به کرج با عطف به روحیه مذهبی خویش به همراه تنی چند از همفکرانش در مسجد اعظم ده کرج به فعالیت های فرهنگی و مذهبی پرداخت و با وجود خفقان حاکم بر جامعه و فشار بیش از حد بر مساجد ،به همراه روحانیت،دانشگاهیان و دیگر اقشار جامعه در جهت بیداری تشنگان عدالت و زمینه سازی جنبش های انقلابی و مردمی در مسیرتحقق نهضت اسلامی فعالیت می نمود.
وی با آشنائی و مطالعه اندیشه های استاد شهید مطهری،دکتر بهشتی و دکتر شریعتی به جریانات فکری شکل دهنده انقلاب اسلامی که از ذیرباز به آن تعلق خاطر داشت نزدیکتر شده و با حضور همیشگی و ثابت در حسینیه ها و خطابه های روحانیون مبارز آن زمان از جمله آیت ا...العظمی مکارم شیرازی،حجت الاسلام شهید دکتر مفتح،شهید با هنر،شهید رجائی و فخرالدین حجازی سر مشق گرفته ودر مکتب شاگردان امام خمینی(ره) تربیت یافت.
 پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای ارتقاء توان فکری و تخصصی خود و ادامه تحصیل خود را آماده حضور در دانشگاه می کرد که آمریکا و ایادی سر سپردهاش به جهت وحشت از اثرات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن منافع خویش را در خطر دیدند و با ترفندهای مختلف از جمله اعمال سیاست های تجزیه طلبانه وایجاد تفرقه و شکاف بین قبایل واقوام ایرانی سعی در ایجاد نا امنی در اقصی نقاط کشور را داشتند.

وی با پیوستن به سیل خروشان انقلابیون در کنار مردم یکپارچه ایران اسلامی وبر حسب وظیفه ملی و مذهبی که داشت در کنار سایر همرزمان خود شهیدانی همیشه جاوید همچون صیاد شیرازی،محمد بروجردی ،دکتر چمران وکلهربا حضور در در جبهه های غرب لباس رزم ودفاع از کیان ایران را بر تن کرد وبرای ادای وظیفه وپاسداریاز دستاوردهای انقلاب اسلامی مردانه پا در رکاب مسیری سخت وطولانی نهاد و با توسل به خالق سبحان و لبیک گفتن به فرمان حسین زمان،حضرت امام خمینی (ره) قیود دنیوی را پشت سر گذاشت و درکنج سنگرهای خاکی آرامش یافت و به اتفاق جمعی از همرزمان به عضویت سپاه کرج در آمد.
با شروع جنگ به عنوان فرمانده سپاه اشتهارد،رباط کریم، ساوجبلاغ و فرماندهی بسیج شهرستان کرج انجام وظیفه نمود و در کنار این سمت ها فرماندهی فرماندهی گروهان،جانشین گردان در لشگر 27 محمد رسول ا...(ص) و سید الشهداء(ع) در منطقه عملیاتی غرب تا پایان جنگ تحمیلی به ادای وظیفه برای دفاع از سرزمین اسلامی مان پرداختند.
 با پایان یافتن جنگ تحمیلی علاوه بر حضور در سنگر دانشگاه جهت ادامه تحصیل؛موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته علوم سیاسی و کارشناسی ارشد در رشته مدیریت گردید.وی در سال های خدمت پس از جنگ در سمت های مدیریتی و فرماندهی در رده های در رده های مختلف سازمانی افتخار خدمت رسانی به کشور وملت عزیز ایران اسلامی را بدین شرح دا شته است:
سوابق:
»» مدیریت کل عملیات بازرسی نیروی مقاومت بسیج 1369 تا 1371 
««فرماندهی سپاه شهریار و شهر قدس1371 الی 1376
»» فرماندهی سپاه سید الشهدا(ع) اسلامشهر و منطقه 18 تهران 1376 تا1378 
»» فرماندهی سپاه ناحیه شرق تهران 1378 تا 1380 
»» فرماندهی سپاه ناحیه کرج 1380 تا 1385
»» مدرس دانشگاه امام حسین ع
وی در طول 16 سال خدمت در جایگاه های مدیریتی با برنامه ریزی وانجام کارهای زیر بنائی 12 سال به عنوان مدیر نمونه برگزیده شد وپس از بازنشستگی از سپاه با جدیت وپیگیری فراوان به سنگر علم ودانش بازگشت و با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت، در فعالیتهای تحقیقاتی و مطالعاتی دانشگاه امام حسین(ع) مشغول و به عنوان مدرس فعالیت دارد و در دانشگاه آزاد اسلامی کرج نیز مشغول به تدریس می باشد.
عزیز اکبریان در دوره هشتم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و به عنوان نماینده مردم کرج ، اشتهارد و آسارا در خانه ملت رای اعتماد کسب کرد.
عزیز اکبریان برای دومین بار و در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با حداکثر آرای مردم شریف کرج وارد خانه ملت شد تا خدمت صادقانه خود را برای چهار سال دیگر ادامه دهد.

عزیز اکبریان برای سومین بار و در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز موفق شد به مجلس راه پیدا کرده و با عنوان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یکبار دیگر افتخار خدمت به مردم شریف استان البرز را به دست آورد.

پیام ها و تذکرات نماینده

46

تعداد تذکرات

9

طرح و لایحه

32

نامه های دفتر

8

مکاتبات اداری

مارا دنبال کنید