• به پایگاه اطلاع رسانی عزیز اکبریان خوش آمدید

پیام تبریک روز ارتش سال 93

کد خبر: 930128 زمان انتشار: 1393/1/28 11:07:36
ارتش به تدبیر رهبر کبیر انقلاب پابرجا ماند
ارتش به تدبیر رهبر کبیر انقلاب پابرجا ماند
ارتش به تدبیر رهبر کبیر انقلاب پابرجا ماند
 
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در پیامی روز ارتش را به دلیرمردان این عرصه تبریک گفت و تداوم این حضور را حاصل تدبیر امام راحل(ره) دانست.
 
متن این پیام به شرح زیر است:
 
پیام تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، در حالی ساز و کار ارتش را برای ایران اسلامی حفظ کرد که امروز یکی از پایه های اساسی حفظ این سرزمین را ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل می دهد.
 
تولید تسلیحات نظامی قدرتمند و به روز، قدرت دفاعی بالا و حضور نیروهای ارزشی، معتقد و پای بند به نظام از رهاوردهای ارتشی است که شالوده تداوم آن با پیام امام راحل(ره) ریخته شد. در زمان دفاع مقدس نیز بار سنگینی از فشار تهاجم و تهدید بیگانگان، توسط نیروهای همیشه در صحنه و جان بر کف ارتش از دوش ملت و دولت برداشته شد.
 
ارتش امروز که به جا مانده از مردانی سرفراز و آگاه نسبت به زمانه خود بود، در برهه ای به مدد انقلاب اسلامی ایران شتافت که رژیم شاهنشاهی به نفوذ و جایگاه خود در پیکره آن اطمینان داشته و برگ برنده خود را در هدف گرفتن تیر ارتشی ها به سوی مردم و انقلابیون می دانست؛ غافل از آنکه شالوده ارتش از جوانان برومندی تشکیل شده که عمده آنان مقید به دین مبین اسلام و آموزه های انقلابی آن هستند.
 
روشن سازی رهبر کبیر انقلاب روح حقیقت جوی این مردان را نسبت به ماهیت اصلی رژیم بیدار کرد و سبب شد نیروی هوایی ارتش ضمن بیعت با امام راحل در 19 بهمن ماه، به ارتشی انقلابی مبدل شود که همسو با دیدگاه های نظام اسلامی، در سه دهه گذشته از عمر انقلاب، یکی از ستون های محکم این سرزمین و آرمان های انقلابی آن به شمار آید.
 
خودداری از ایستادگی مقابل آزادی خواهان و حق طلبانی که از روح انقلابی برخوردار بودند، همزمان با فرار نظامیان از پادگان ها، بارقه های امید را در دل  انقلابیون زنده کرد و بنای شکل گیری نقطه پایان پییروزی انقلاب اسلامی را رقم زد.
 
همچنین سرپيچي از دستورات فرماندهان طاغوتي و شرکت در خنثي کردن کودتاي 21 بهمن 1357 از رهاوردهای روشن گری امام خمینی(ره) در آستانه انقلاب اسلامی بود.
 
جایگاه ارتش با پیام رهبر انقلاب و رژه ارتش با ساز و برگ نظامی در 29 فروردین ماه 1358 و پشتیبانی از رای ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی تثبیت شد و قوت گرفت تا امروز که ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخاری برای این آب و خاک به شمار آمده و بلند همتان این عرصه همواره برای حفظ شاکله جغرافیایی سرزمین کوشیده و همت گمارده اند.
 
این روز را به تمامی روشن ضمیران و جان بر کفان ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می نمایم.
 
عزیز اکبریان
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی
منبع: روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی

روایت تصویری

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7